E-Ticaret Siteleri

E-Ticaret, bilinir adıyla elektronik ticaret online ortamda yapılan ticaret sistemidir. Özellikle 2000’li yılların başlarından itibaren internetin giderek yaygınlaşması ile birlikte insanların mal ve hizmetlere internet ortamından ulaşması da kolaylaşmıştır. Yıllar ilerledikçe getirisi ve uygulanabilir oluşuysa ticaret işini elektronik ortamda yapanların sayısını da bir hayli artırmıştır.

E-ticaret Neden Tercih Edilir?

Geleneksel yöntemlerle yapılan ticaretin günümüzde hitap edebileceği kitleyle karşılaştırıldığında e-ticaretin bir çok artısı bulunur. Bunlar

  • Çok daha hızlı ve kolay bir şekilde sadece bulunduğu ülke çapında değil tüm dünyada da değerli bir marka olabilmeniz sağlar.
  • Her şeyden önce siteniz bir vitrin olarak düşünülürse, alış satış işleminde müşteri ile alışverişi kolaylaştırır.
  • Masraf açısından düşünüldüğünde iyi bir web tasarımı ile dizayn edilmiş bir site, ürünler bir raf olarak göz önüne alınırsa, ekstra bir ücret ödemeden size ciddi kar marjı sağlayabilir. 
  • Risk açısından yapılabilirlik düzeyi yüksektir. 

E-Ticarete Başlarken Nelere Dikkat Edilir?

E-Ticarete başlamadan önce dikkat edilecek bazı hususlar bulunur.  Bu hususlar sizi adım adım başarıya götürür. Bunları sıralamak gerekirse;

  • İlkyapılması gereken doğru bir ürünve pazar seçimi
  • İşin tasarlanması ve modellemesinin sağlanması
  • Web tasarımı
  • Ödeme kanallarının ayarlanması
  • Ürünlerin listelendikten sonra tanıtımıve son olarakta pazarlama ile işe başlayabilirsiniz. 

E-Ticarette Web Sitesi ve Tasarımı Neden Önemlidir ?

E-Ticaret internet üzerinden ürün satışına dayalı bir sistem olduğundan siteniz tıpkı gerçek hayattaki bir dükkan gibidir. Online alışveriş çılgınlığının geldiğin nokta düşünüldüğündeyse dükkanınızın dış görüntüsü, estetiği ve marka değerinin doğru tanıtılması dükkanınıza gelecek olası müşterilerin de hızla artmasını sağlayacaktır. Bu nedenle iyi bir web tasarımı ve dizaynı e-ticarette en hassas noktalardan biridir.

Bizler Aras Yazılım firması olarak E-Ticaret konusunda sağlam bir web sitesi ve dizaynı için bünyemizde barındırdığımız yazılım elemanları ile hayal ettiğiniz ticaret sitenize en kısa süre içinde kavuşmanızı sağlıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız tüm işler ve referanslarımız ise bunun en büyük kanıtıdır. Şayet bu tür bir işe atılmak düşüncesindeyseniz bizimle irtibata geçerek gerekli desteği tarafımızca alabilirsiniz.